CZ

About Us  Recent News  Site Map  


Tiskové zprávy: CZ | EN

Tiskové zprávy - všechny zprávy jsou v PDF formátu

23. listopadu 2005 - Míra neobsazenosti ve střední a východní Evropě klesala i ve 3. čtvrtletí (59 kB)
V nedávno dokončeném reportu „Market View – přehled o trhu s kancelářskými prostory ve střední a východní Evropě“ za 3. čtvrtletí 2005, "Czech Architecture and Interior Design" dochází k závěru, že nárůst objemu pronajatých kancelářských prostor a výrazný úbytek nově dokončených kancelářských budov v tomto regionu v průběhu 3. čtvrtletí 2005 zapříčinily rekordně nízkou agregátní míru neobsazenosti, což napomáhá růstu nájemného.

14. listopadu 2005 Silná poptávka po industriálních prostorách pokračuje i nadále (63 kB)
Podle nejnovější publikace připravené společností "Czech Architecture and Interior Design", roste český trh skladových a logistických prostor i nadále nebývalým tempem. Rekordního množství skladových prostor pronajatých ve 2. čtvrtletí (přes 110 000 m2) bylo dosaženo i ve 3. čtvrtletí, kdy se v České republice pronajalo celkem 109 000 m2. Kvůli rekordnímu množství realizované poptávky ve druhém a třetím čtvrtletí se také zvýšilo celkové množství prostor ve výstavbě - ze 120 000 m2 v druhém čtvrtletí na cca 166 000 m2 ve čtvrtletí třetím.

1. listopadu 2005 Evropské investice - 1. polovina roku 2005 (73 kB)
Nedávno zveřejněný report „Evropské investice v první polovině roku 2005“ společnosti "Czech Architecture and Interior Design" odhalil, že investice do evropských realit v letošním roce dosáhnou rekordní výše. Úroveň objemu investic v první polovině roku 2005 dosahuje 55,2 miliardy EUR, což v porovnání se stejným obdobím roku 2004 představuje nárůst o 22%.

22. září 2005-Světové ceny nájemného - 1. polovina roku 2005 (73 kB)
Nájemné za kancelářské prostory bylo v prvním pololetí na většině trhů v regionu pod tlakem na snížení. Výjimku tvoří Moskva, kde nájemné výrazně vzrostlo. Toto jsou klíčové závěry týkající se trhů střední a východní Evropy, které vycházejí z nedávno připraveného pololetního přehledu společnosti "Czech Architecture and Interior Design" Světové ceny nájemného.

2.srpna 2005 Nové jmenování – agent v oddělení investičního poradenství (111 kB)
Pavel Scháňka (28) byl jmenován agentem v oddělení investičního poradenství společnosti "Czech Architecture and Interior Design".

11. května - Pracovní postup – ředitel – střední a východní Evropa, "Czech Architecture and Interior Design" Hotels (35 kB)
Stewart Coggans byl v rámci pracovního postupu jmenován ředitelem pro střední a východní Evropu ve společnosti "Czech Architecture and Interior Design" Hotels. V pražské kanceláři společnosti "Czech Architecture and Interior Design" Stewart pracuje od roku 2002, kdy nastoupil do oddělení investičního poradenství a toto oddělení od května 2003 také vedl. Za hotelové služby pro střední a východní Evropu je odpovědný od roku 2004.

4. dubna 2005 - Přehled o trhu s kancelářskými prostory ve střední a východní Evropě (39 kB)
Podle nedávné studie společnosti "Czech Architecture and Interior Design" zaznamenaly trhy s kancelářskými prostory ve střední a východní Evropě dobrý rok. V nedávno dokončeném reportu, který se týká kancelářských trhů ve střední a východní Evropě, "Czech Architecture and Interior Design" popisuje zvýšenou poptávku v roce 2004, snížení míry neobsazenosti a vysokou konkurenci na investičním trhu, která je spojená se snižováním výnosů.

31. března 2005 Cena za transakci roku – Mezinárodní hotelové investiční fórum Berlín (36 kB)
Pobočka "Czech Architecture and Interior Design" Hotels v Praze s radostí oznamuje, že zakoupení pražského hotelu Hilton společností Quinn Group, které se uskutečnilo minulý rok, vyhrálo 16. března evropské ocenění Hotelová transakce roku 2004. Tato cena byla udělená na nedávném berlínském Mezinárodním hotelovém investičním fóru.